Bilgi
Olayspor Spor'un adresi info@Olayspor.com

260 öğrenciye yetenek tarama testi uygulandı

260 öğrenciye yetenek tarama testi uygulandı

Genç yeteneklerin keşfedilmesi ve sporla iç içe bir hayat sürdürülmesi amacıyla 260 öğrenciye yetenek tarama testi uygulandı

Gemlik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gemlik,Orhangazi,İznik ilçelerinden katılan 260 çocuğa Gemlik kapalı spor salonunda Yetenek Tarama testleri uyguladı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesi amacıyla Gemlik’te 260 çocuğa yetenek tarama testi uygulandı.

.Gemlik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sabri Karaman yaptığı açıklamada Öğrenciler bu testlerin ardından kendilerine uygun olan branşlara yönlendirilmesinin hedeflendiğini belirterek ‘ Spor Branş Eğitim Sürecine tabii tutulmaktadır. Bu süreçlerin sonunda başarılı olan öğrenciler İleri Düzey Spor Eğitimleri ve Performans Süreci içerisinde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri ve Kulüplere yönlendirilerek Türkiye Olimpik Havuzuna sporcu yetiştirilmesi amaçlanmaktadır’ şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Hakları Saklıdır © 1997-2019 OLAYSPOR